22/03/2026
🥕🥕🥕A nagy népszerűségnek örvendő répa torta receptement hoztam a hozzá dukáló marcián rubli fellelőhelyekkel, ötletadónak az ünnepnapokra.🥕🥕🥕
🥕 Kezdjük a répácskákkal :
A Spar-ban és a Billa-ban egész évben kaphatóak, de most a Lidl és Hofer szezonális polcain is megtalálhatóak és ezeken a helyeken most kicsit kedvezőbb áron is a készlet erejéig, fotóztam Nektek.
12db van mindenkinél, a minőség ugyanaz (gondolom a gyártó is), 1,6-2€között.
🥕 Az elkészítés nem egy bonyolult történet, mert egyben kell kikeverni és tortakarikába önteni a masszát, a répareszelés talán a legmacerásabb benne.
600g sárgarépa lereszelve (sajtreszelőn szoktam)
4db tojás
280ml olaj
400g cukor
150g darált dió/mandula (ez elhagyható)
350g liszt
3kk sütőpor
1 csipet só
1 kiskanál szódabikarbóna
2kiskanál fehéj
Kandírozott narancsot is keverek bele, hogy fokozzam az ízeket, ez Spar/Billa üzletekben Aranzini nével fut, kis szögletes dobozban
🥕 krém: 500g mascarpone sajt, 100g porcukor és ami nagyon megbolondítja, ami lemaradt a képről az a reszelt narancshéj, én Dr.Oetker-t szoktam venni, beteszem linkbe a fotóját
1. a tojásokat a cukorral fehéredésig kell keverni, majd hozzákeverjük a nedves hozzávalókat: olaj, répa, dió
2. a száraz osszetevők jönnek: liszt, sütőpor, fehéj, szódabikarbóna
Ha egynemű a massza egy 24-26cm-es tortakarikába szoktam önteni (teszek alá sütőpapírt) és 180fokon legalább 40-50 pecig sütöm hőlégkeverésen.
🥕 Miután kihűlt egy egyszerű mascarpone krémmel kenem át, de én ketté is szoktam vágni, mint a Hoferes zöld dobozon és középre is kerül egy réteg a narancsillatú krémből és persze dekorálom a 🥕🥕🥕 -kal.
Készítsd el Te is, nem fogsz csalódni🥰