05/05/2026
Jūs man bieži esat jautājuši atbildes uz visneparastākajiem jautājumiem.
Jā, tā ir ļoti sarežģīta zinātne ar kuru es operēju un izmantoju atbildēs. Bet tas nav nekāds šarlatānisms un nav arī nekāds noslēpums - ko es te daru? Par to parunāsim niansētāk Latvijas Tautas Kanāls
Atbildēšu visiem vienviet - saprotamā valodā bez ezoterikas piegaršas.
Jā, cilvēki ir dažādi. Jautājumi dažādi.
Mēs dzīvojam laikā, kad pasaule kļūst ar vien sarežģītāka, bet izvēles ir neskaidras. Katram ir savi mentori, intereses, vēlmes, sapņi u.t.t.
Tas ir cilvēcīgi apjukt.
Šobrīd globālā ģeopolitika prasa no mums ne tikai reakciju, bet raksturu un saprast, izdzīvot, izturēt.
Un tāpēc šobrīd iztiksim bez izskaistinājumiem, aizvainojumiem un liekas bravūras!
Jā, es 11.gadus nodzīvoju valstī pēc kuras modeļa šeit viss attīstās, un man ir ļoti viegli pateikt, kas būs nākošajās sērijās arī bez Jyotish.
Jā, atzīsim, ka esam te LV izrakuši paši sev bedri!
To noteica "mūsu" vēlmes pagātnē.
Un mūsu valsts parāds tuvojas 25 miljardiem eiro.
Tātad katrs no mums ir parādā +/- 250 tūkstošus eiro - Nākotnē.
Tie, kuri nesaprot, paskaidrošu - tas ir ar 100 eiro naudas zīmēm noklāta Baltijas valstu teritorija viena pie otras.
Tā ir atbildība, nevis kaut kāda abstrakcija uz papīra!
Jā, šodien viss ir monetizēts. Jā, pat viedoklis tiek monetizēts. :))
Viss tiek mērīts naudā - bet draugi, ne viss ir nauda un arī šie abstraktie sirreālie skaitļi nav nauda - kuru "mēs" esam parādā.
Kā arī valsts nav uzņēmums. Valsts nav SIA .
Valsts ir parasti cilvēki.
Arī politiķi ir parasti cilvēki un nevis dievi.
Cilvēki ir bankrotējuši - aplūkojot sadaļu: aktīvs/pasīvs.
Es šeit nerunāju par tiem, kuriem tur ir viss ar + trīs vai sešām nullēm, bet par kopīgo vektoru.
Ir vēl kas.
Kur ir šī valsts?
Vai tiešām jums šķiet, ka internetā?
Mēs dzīvojam laikā, kad politika arvien biežāk izskatās pēc savstarpējas cīņas par šo sirreālo naudu un nevienam vairs neinetersē pats cilvēks!
Tas ir absurds. Tā ir zombēšana!
Partijas uzvedas kā naidīgi klani un narkodīleri - katrs par sevi, visi pret visiem.
Dodiet naudu - vai seko apvainojums: tu nozagi naudu! Un šis āķis ir norīts līdz aknām - tā viņi tur ņemās pa tribīnēm jau 30 gadus!
Nevis sadarbība, bet konkurence par ietekmes sfērām. Tā jau ir degradācija.
Nevis kopīgs darbs arī Saeimas tribīnē, bet savstarpēja darbu bloķēšana un apzināta kaitniecība. Tur ikdienā izskan pazemojumi, aizvainojumi - sevis un sava tēla spodrināšanai. Skumji.
Un tad mēs brīnāmies kāpēc nekas te nenotiek?!
Visi ir eksperti. Jā, pilnīgi visi!
Bet kur ir savstarpējs darbs un sadarbība?
Kur ir kāds kopīgs mērķis? Kur cilvēcīgums?
Visi runā. Visi ļoti labi un abi runā. Bet kurš uzņemas atbildību?
Neviens ...visur ir dzirdama tikai kritika un tenkas e vietnēs!
Bet, kurš te nosaka mērķi un virzību?!
Draugi, mums netrūkst mentoru un ideju.
Mums vienkārši trūkst spējas vienoties un normāli komunicēt.
Mēs uzvedamies kā mežoņi!
Kamēr mēs cīnāmies ar nabadzību katrs savā apziņā un savā starpā, mūsu novadi un pensionāri sagaidīs drīz "bada" nāvi.
Jauniešiem darbs pa 4-5 eiro stundā arī vairs nav vilinošs.
Tātad, kaut kas te nestrādā cēloniskā līmenī - vai ne?
Cilvēki jau 25 - 30 gaida ceļus, darbu, medicīnu un kaut vai elementāru uzmanību.
Latvija nevar būt stipra tikai Rīgā!
Latvija ir stipra tikai tad, ja stipri ir tās novadi.
Kad jūs pēdejo reizi bijāt Ances pagastā - Varakļānos vai Gaigolovā? Tur iet tikai 2-3 autobusi nedēļā - aizbrauciet!
Jā, mēs dzīvojam mazā, skaistā, bet sarežģītā reģionā.
Drošība ir svarīga. Atbalsts sabiedrotajiem - svarīgs. Bet uzdodiet paši sev jautājumu - kā viņi uzradās šie sabiedrotie? Kas viņus radija un kādam mērķim?
Un nedrīkst šis secinājums izrietēt no definīcijas: "kurš nav ar mums ir pret mums"!
Ir nepieciešama konsekvence!
Mēs nedrīkstam rīkoties tikai ar lozungu "ķeriet zagli" un meklēt ienaidniekus!
Tas ir skaisti iepakots populisma triks - sliktais / labais policists.
Atcerēsimies:
Drošība sākas mājās, ģimenē, novadā, skolas solā.
Stipra valsts sākas ar sakārtotu drošību pavisam mazās lietās un tad varbūt iesim uz augstākām?
Varbūt netēlosim lielvalsti, kurā ar 80% šķirtām laulībām var atļauties biedēt otru valsti?!
Ja jums ir šādas ambīcijas... tad ir jābrauc uz ASV, Ķīnu vai KF dzīvot, un tas arī tiek darīts - tātad, esam ambiciozi - kārtojam lietas te, bet braucam prom. Malači!
Mēs nedrīkstam slēpt savas problēmas aiz skaļiem lozungiem: Vareni, diženi un tml.
Mēs patiešībā neesam nekas! Mēs esam sauja ar izdzīvotājiem uz ģeopolitiskā šaha galdiņa, un no mums te nav atkarīgs pilnīgi nekas.
Mums jābūt cilvēkiem, kas spēj vienoties un rīkoties atbilstoši realitātei.
Nebūs, kas dzied vairs dziesmu svētkos!!!
Kas būtu jādara?
Mazāk šo savstarpēji naidīgo klanu - vairāk sadarbības.
Mazāk iekšējas cīņas un apvainojumu.
Un beigu galā kā teica Kārlis Ulmanis: paliksim katrs tai vietā, kurā viņš ir aicināts un vai katoļiem labāk patiks - "pildiet katrs savu komūniju"! Un vai Yogīniem: pāri visam lai notiek Dieva prāts ne manējais.
Mēs varam turpināt strīdēties par sirreālu "desas lunķi", bet saknē esam ar kaula gabalu piemānīti!
Vajag sākt darīt atbilstoši katrs savai apziņas kapacitātei. Ir kur AUGT UN TIEKTIES VIENMĒR.
Izvēle ir mūsu.
Es jau pirms gadiem 2-3 jums rakstīju - tas, kurš cīnās ar sistēmu ir sistēmas daļa.
Es necīnos. Es paeju nost un izvēlos sabiedrību, kurā nav zaudēts cilvēcīgums.
Un ejam uz Andra Akermaņa organizēto E.Ķiģeļa dziesmu izlases koncertu Saldū!
Esam un dzīvojam kamēr ESAM.
Hau.
Līdz vēlākam.
Artūrs Okmanis
P.s.
Šogad 11. maijā Ērikam Ķiģelim 71. dzimšanas diena. Atzīmēsim to ar Ērika dziesmu kopsadziedāšanu 9. maijā plkst. 14.00 Kalnsētas parka Ērika pļavā. Šoreiz ļoti akustiski un mīļi. Tiekamies!!!