23/08/2024
Wsparcie zespołu w przygotowaniu i realizacji rebrandingu w tak dużej firmie jak Malow to wyzwanie, którego skali nie można przewidzieć bez dużego doświadczenia w skrupulatnym realizowaniu tego procesu dziesiątki razy.
A to tylko jeden z kluczowych projektów, jakie realizowaliśmy wspólnie z zespołem Malow przez ostatnie 9 miesięcy.
My tę skalę przewidzieliśmy, udźwignęliśmy i dowieźliśmy temat do końca z czego jesteśmy bardzo dumni. Po prostu i bez nieszczerej skromności.
Jest jednak coś, co zawsze daje nam jeszcze większą satysfakcję niż publikacja zmian przyjęta z aprobatą.
Są to udzielone video-referencje.
Format, który powstał w naszej firmie już 7 lat temu i od początku był celem końcowym każdej współpracy. Były to czasy, w których pokazanie się przed kamerą nie było czymś tak oczywistym jak dziś - zwłaszcza robiąc to dla kogoś.
Dlatego bardzo szybko pojawiła się w naszej głowie taka idea, aby prowadzić nasze współprace tak, aby na koniec dostać zgodę na takie nagranie.
W czasach pandemii z wiadomych względu temat odpuściliśmy i... tak zostało do końca 2023 r.
Natomiast w 2024 rok weszliśmy ze strategią zakładającą wznowienie produkowania tego formatu.
No i jest kolejna video-referencja ❤️
Zabierając się za opublikowanie tego materiały miałem zupełnie inny plan.
Chciałem rozpisać w szczegółach jak bardzo złożony był to projekt i czego tam nie zrobiliśmy, ale Malow ma w sobie coś takiego, że pomimo bardzo dużej skali firmy, to ludzie i ich życzliwość wysuwa się na plan pierwszy.
I to na nich chciałbym się skupić w tym poście. A o szczegółach jeszcze coś wrzucimy.
W imieniu zespołu chciałem podziękować przede wszystkim Marcie, bo to z nią pracowaliśmy najwięcej.
Nigdy nie wcześniej nie spotkałem się z kimś, kto potrafi być tak zorganizowany, stanowczy, wymagający oraz życzliwy i ciepły za razem.
To Marta trzymała ten projekt w ryzach i nie pozwalała, aby choć na chwilę zwolnić pomimo i tak bardzo ambitnego tempa, dzięki czemu wszystko pozapinaliśmy idealnie terminowo. Po zakończonej współpracy wyrwała Pawła z bardzo ważnego spotkania z delegacją z Francji, aby nagrał nam swoją wypowiedź. Pomimo, że wcale nie musiała tego robić. Dziękujemy❤️
Dziękujemy za zaufanie Panu Henrykowi. Do dziś mam ciary jak przypominam sobie bezsłowne skinienie głowy wyrażające aprobatę po prezentacji znaku, który miał się zmienić po wielu latach, pomimo wielkiego sentymentu.
Dziękujemy za zaufanie Panu Adamowi, który wprowadza markę Malow w nowy rozdział i wziął na siebie zakomunikowanie tej zmiany. Praca z kamerą była godna zawodowca.
Dziękujemy Panu Romanowi, którego energia i otwartość na innowacyjne rozwiązania strategiczne była dla nas bardzo inspirująca.
Dziękujemy Pawłowi, który zaufał nam na początkowym etapie i bardzo angażował się w odbiór każdego etapu przedstawiając zupełnie inną perspektywę biorąc na siebie ciężar ścierania idei w celu ich udoskonalenia.
Dziękujemy również pozostałym członkom zespołu, których przewinęło się przez nasze spotkania dziesiątki przez co nie sposób wymienić każdego z imienia.
Jednak szczególnie dziękujemy Kamilowi, który z wielkim zaangażowaniem dzielił się wypracowanym wcześniej know-how i podsuwał nam dodatkowe tropy w trakcie badań i audytu, a także bardzo angażował się w warsztatowe opracowanie planów taktycznych oraz Patrycji, która również była bardzo zaangażowana w warsztaty i zdecydowała się podzielić opinią o współpracy z perspektywy specjalistki.
Miało być biznesowo, ale czasami, gdy coś się ze mnie samo wylewa, lubię puścić ręce wolno po klawiaturze.
PS - Jeżeli chcecie choć trochę biznesowych elementów to na ten moment odsyłam do artykułu Branding Monitor, który wyłapał naszą pracę: https://brandingmonitor.pl/redesing-jak-malowany-polski.../