07/10/2022
Predsjednik vlade je glavna tema koliko je zaradio za svoju obitelj što je Rusiji prodao Hrvatsku imovinu i zaradu a kupio je avione umjesto dionica Pulske brodogradnje gdje je riješenje za izlazak iz krize bilo jednostavno podizanje cijena brodova zbog visoke kvalitete za 5 miljarda kuna po brodu više zarade spriječio bi se dodatni minus a na kraju krajeva mogli smo mi imati te brodove pa ih iznajmljivati americi i kini za njihove poslove 500 000 milijona eura dnevno jer ti brodovi danas zarađuju po 750 milijuna eura dnevno a profit od 2.5 miljarde kuna odprilike prodao je dionice ruskim bankama da one zarađivaju umjesto Hrvatske godišnje te miljarde kuna i plus naplaćuju dugovanje koje nije niti postajalo u Agrokoru jer profit firme ukupan godišnji ulazi u kapital i vrijednost firme što bi značilo da je firma od gospodina Todorića bila u plusu oko 30 miljardi kuna je vrijedila više nego što je bilo dugovanje da se prodala firma kao ukupna vrijednost firme ukupan godišnji profit plus kapital firme imao bi gospodin Todorić danas oko 30 miljardi kuna viška što bi mogao onda opet odkupiti vlasništvo Leda i Jamnice i Jana vode i tih svojih 40 firma skoro sve bi bio mogao opet kupiti samo da je cijelu firmu prodao kao profitnu firmu sa ako je godišnji profit firme odnosno bilanca firme ukupan račun od 100 miljardi kuna prometa to ulazi u vrijednost firme i njegova firma stvarno nije bila u problemima ali zbog tuđih osobnih interesa i politike uspijeli su privatne firme uništiti tako ce i ostalo dok svi mi Hrvati ne osnovamo zajedničku firmu i stavimo sav kapital svih Hrvata u jednu firmu i onda zatražimo kredit kao jedna jača firma sa raspoređenim vlasništvom ali 4.5 miljuna ljudi bi jamčilo za vračanje kredita mislim da bimo onda uspijeli kupovati i graditi kao ludi i da bi ako bi zaduženje jednog Hrvata bilo 1 miljon eura onda bi sigurno 33.5 biljuna kuna bilo dovoljno da sve firme platimo zaduženja podignemo plaće povećamo proizvodnju unaprijedimo industriju i izgradimo Hrvatsku tako jakom i velikom državom da bi neko sa računovodstvom 2 kao ja na fakultetu uspio razumijeti da bi naša platna bilanca i profit države trebalo bi 10 000 ljudi graditi projekt razvoja izgradnje Hrvatske i Turizma i Hoteljerstva i Brodogradnje i cijele Ekonomije tako da bi mi onda to zaduženje mogli podignuti u svim bankama svijeta jer bi bili u pozitivnoj bilanci sa novcima na računu pa makar i sav kapital stavili na hipoteke kasnije opravdano bi bilo potrošiti nekih 10 biljuna kuna za razvoj države koje sigurno tu tvrtku nebi vodio neki rus prezimena Plenković koji je u vladi preko veze i par pročitanih knjiga o politici uspio ugroziti cijelu ekononomiju i privatnu firmu prodati strancima da bi dionice firme kao jedan dan narasle možda je to mislio pa da opet svi zarade sa time da ne propadne PDV i da naraste IZVOZ iz države šta bi nama moglo biti značajnije da smo počeli mi Hrvati kupovati strane firme i tvornice naglasivši profit firme kao stabilitet i tražili novo odobrenje svijetske banke ili švicarskih banaka gdje bi dobili za tako nešto sigurno i poticaj razvoja firme od EU FONDOVA pa i tako dalje... Mislim da cu se uz Todorića i ja prijaviti u Todorićevu Stranku pa cemo zajedno doprijeti do građana tako što ako dospijemo na vlast dodijeliti cemo crkvi mnogo zemljišta Hrvatskoga i crkva ce dijeliti parcele po tome ko koliko dolazit moliti u crkvu pa ce po misi biti zabilježeno ko je došao moliti za spas Hrvatske dobije 10m2 parcelu za svaku misu na kojoj bude prisutan pa bi onda napokon krenuli i razvoj i industrija države kada bi crkva na kraju platila sve te državne parcele jer bi došla vlast u prave ruke u ruke boga a ne političara koji misle da znaju politiku i bas cemo zaposliti ljude koji ce pratiti političare i njihova privatna sredstva i nasljednike i rodbinu i prijatelje da vidimo u čiju je kasicu novac otišo i ko je najviše u Hrvatskoj sada zaradio osim Rusa i toga da imaju više kvadrata sada u Hrvatskoj nego u Srbiji i gdje je nestalo svi dugovi koji su ljudi bili dužni Agrokoru i strane države i kako je moguče da jedan Ledo vrijedi samo Miljardu Eura ili Jamnica isto Miljardu Eura a prodaje se u više država kao jedan od najboljih i najuspiješnijih tvornica koje smo ikada sagradili....????