22/10/2023
Zašto je Nokia propala?😲
📌Kroz devedesete pa sve do 2009. god Nokia je bila na vrhuncu slave, kada je riječ o mobilnim telefonima. Krajem 1998. godine s trona najboljih skinula je Motorolu i proizvela 100 milijunti mobilni uređaj
📌Koliko su stvari bile loše najbolje govore brojke. Nokia je dakle 2007. imala udio od 51 %, a već je 2013. pala na 5 %. Vrijednost brenda po Interbrand koji mjeri takve stvari, 2014. godine bila je rekordni niska - Nokia se našla na poziciji 98, a 2009. je držala peto mjesto.
📌Prema riječima stručnjaka, Nokia se nije dovoljno brzo prilagodila tržištu, ne zato što je bila lijena, jer neko tako veliki ne smije sebi dozvoliti i ne bi bila tu gdje je bila, da je bila lijena, nego zato što je tad, a danas više nego ikad, na tržištu situacija takva da opstaju samo oni koji se najbrže prilagođavaju.
📌Nokia jednostavno, na vrijeme nije prihvatila android i tako je pala daleko ispod svoje ljestvice koju je držala mnogo godina unazad.
✅Tvrtke danas moraju biti mnogo brže, fleksibilnije i spremne na promjenu u svakom trenutku i na svaku promjenu. Jer tržište, odnosno kupci to zahtijevaju
✅Zato Nokia može biti primjer što se desi kada se ne ide u korak s vremenom, ne prate se trendovi, ne usvajaju se nove tehnologije i sve ono što današnje vrijeme iziskuje!
Pratite nove trendove u poslovanju, dajte tržištu ono što zahtjeva!✅