Berni Manufaktúra

Berni Manufaktúra Ezen az oldalon rövid bemutatót talál az általunk készített kecskesajtokról és további kecs

Az ősz színeiben pompáznak a parányi e sajtok is😊
23/11/2021

Az ősz színeiben pompáznak a parányi e sajtok is😊

Kedves ide- vagy megtévedt vásárlóink 🙂Szeretnék veletek megosztani egy titkot:Mi valóban valódi tejet termelünk. Fejünk...
11/11/2021

Kedves ide- vagy megtévedt vásárlóink 🙂
Szeretnék veletek megosztani egy titkot:
Mi valóban valódi tejet termelünk. Fejünk, előtte, utána etetünk, itatunk és néha szoktunk tök átlagos dolgokat csinálni mint alvás, vásárlás. Mindezt tesszük úgy, hogy a kecskéktől 30 méterre, ugyanakkor egy udvarban lakunk. A nyitvatartásunk ezért elég laza. De! Ez utóbbi nem jelenti azt, hogy bármikor ki tudunk szaladni az istállóba és csavarni a tőgyekből egy kis tejet, mindezt lelkesen persze, mert hogy legyen. Ha nem jelzed, hogy jössz én biza nem tárolom, eladom vagy feldolgozom.. Neked csak 1 liter tej, nekem 365 nap munkájának eredménye. Ugye nem baj ha megbecsülöm.
Azt sem nagyon tudjuk kivitelezni, hogy amikor alszunk felvegyük a telefont. Hülye szokás tudjuk.🙂
Fentiből egyenesen következik, hogyha úgy jössz ide, hogy nem szólsz előtte, de éppen pihenek, felőlem addig is nyomhatod a dudát, max idegbeteg leszek de ki nem megyek mert a dudádat oda tolnám ahol inkább az output a jellemző.
Ha hátul vagyok és éppen fejek/ etetek/ elletek/a tesztoszterontól és a szerelemtől bűzlő bakot fékezem, nem fogok tudni és akarni koszosan, büdösen bemenni a sajtkonyhába. Tehát várd meg, hogy felvegyem a telefont, -mielőtt elindulsz ide- vagy esetleg, hogy visszahívjalak. Ha egyiket sem teszem lehet az az oka, hogy meghaltam vagy utállak. Akkor meg pláne ne gyere.
Nem tartok készleten hupililazöldséges miaszentszarsajtot, mert ha Neked Hupisárganemszentsajt kellene mégis, hova szaladjak.
Én értem az érved, hogy ez nem kereskedői magatartás, egy boltban mindig van és fura lehetek a szénaboglya fejemmel, de kérlek, tedd meg, hogy akkor oda indulsz tejért és nem hozzám. Nem sértődök meg.
Összefoglalva: a termelő nem kereskedő és vendéglátó IS. Csak egy állatait szerető, velük ébredő és fekvő valaki, aki úgy egyébként azért sorol mindent e mögé, hogy legyen tej az asztalon. A Tieden is ha akarod.
Eljátszhatom Neked a körömlakkos, csöcskidobós menyecskét, de egyrészt örökre megvakulnál másrés

11/11/2021

Régen írtam...
Ahogy az ősszel lenni szokott, a kecskék szerelembe esnek mifelénk is.
Ezzel együtt ki hamarabb, ki később, de úgy dönt, hogy nincs tovább tej, el a kezekkel a....ez volt a romantikus farm marketing duma rész.
A valóság az, hogy a baromi drágává lett takarmányt be kell osztani gyerekek, mert jövőre is kell jusson a jószágnak, a tejelők meg úgy vannak vele, pont annyit adnak amennyit kapnak. Jogos részükről. Ez van.
De mielőtt bepánikol valaki, nyugi, nem éhezik senki, csak most nem tejre hanem pocakra gyúrunk.
Tejünk tehát van, csak sokkal kevesebb. Szeretek fejni de van az a 730-dik nap ami után már nem annyira. 😜😝
Persze az én terveim és a kecskék tervei soha nem ugyanazok. Amilyen cukifejek januárban valaki lebabázik, vagy szimplán februárig kézzel fejhetek pár "nemakarokapasztani azé' se" picsukát. Ha így lesz majd szólok.😁

05/10/2021
Rég posztoltam ide.Annyira sok mostanàban a teendő intézni és szervezni való,hogy kezdenek összecsapni felvettem a hullà...
23/09/2021

Rég posztoltam ide.Annyira sok mostanàban a teendő intézni és szervezni való,hogy kezdenek összecsapni felvettem a hullàmok.Nem tudok ott lenni 100%-ban sem bent sem kint sem a csalàdnak sem a gazdasàgnak.És ez megvisel főlleg lelkileg.Sinylik a hiànyom az àllatok làtom hogy hiànyzik nekik a szeretet a törődés az idő(m).Bíztatom magam hogy lessz ez még egyszer jobb is.Érzem hogy sinyli a csalàd is hisz érzem tapasztalom hogy mindenki az én figyelmét versenyez.Tele vagyunk feladattal amiket mi vàllaltunk.Nem is panaszként csak a falusi idillen túl most ilyen a kép kimerítő és néha kilàtàstalan. Teli az àllmaink megvalósítàsànak arcbamàszó valósàgàval .Most jön a neheze 200%-ban odateni magunkat hogy amit elképzeltünk és megàllmodtunk létre is jöjjön.Erös vagyok megy ez majd biztatom magam.

Nàlunk màr hajnalban kezdődik a munka🙂készülnek a grill sajtok.Itt az idő egy jó kerti partyhoz😁
07/09/2021

Nàlunk màr hajnalban kezdődik a munka🙂készülnek a grill sajtok.
Itt az idő egy jó kerti partyhoz😁


Indulhat az éjszakai műszak🙂😁
01/09/2021

Indulhat az éjszakai műszak🙂😁

Nyúl hús rendelhető
25/08/2021

Nyúl hús rendelhető

Egy csalàdi sajttàl ☺️Bàrmilyen alkalomra🙂
09/08/2021

Egy csalàdi sajttàl ☺️
Bàrmilyen alkalomra🙂

A kecsketej termék fogyasztás népszerűsítése közös feladat, hogy végre méltó helyet foglaljuk el az állattartó társadalo...
04/08/2021

A kecsketej termék fogyasztás népszerűsítése közös feladat, hogy végre méltó helyet foglaljuk el az állattartó társadalomban.

Cím

Kossúth Lajos Utca
Besnyo
2465

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Berni Manufaktúra új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás