22/09/2020
Bővül a lista
Az orosz Operatív Csoport újabb nemzetközi járatok nyitásáról döntött. 2020. szeptember 21-től Belarusszal (Minszk), Kazahsztánnal (Nurszultán) és Kirgizisztánnal (Biskek), szeptember 27-től pedig Dél-Koreával (Szöul) áll helyre a légi összeköttetés. Első körben heti egy járat indul Oroszországból az említett országok fővárosaiba. Akár csak a korábbi esetekben, most is kétoldalú megállapodás szabályozza, hogy az újra megnyitott országokba milyen feltételekkel léphetnek be az orosz turisták. Belarusz tárt karokkal várja az orosz vendégeket, nem kér még COVID-tesztet sem, de a Minszki Nemzetközi Repülőtéren ellenőrzik az érkezőket. Az orosz utazási irodák örülnek a minszki járatnyitásnak. Az oroszokat nem zavarják a politikai események, ők továbbra is a legnagyobb számban érkező vendégek a belorusz szanatóriumokban és Minszkben. Kirgizisztán sem teszi kötelezővé a beutazó oroszoknak a COVID-tesztet. Igaz, Kirgizisztán messze nem olyan népszerű, mint Belarusz, elsősorban az aktív turizmus kedvelői keresik a kirgizisztáni ajánlatokat. Kazahsztán negatív PCR-teszt birtokában teszi lehetővé az oroszoknak a beutazást. Az évnek ebben a szakaszában főleg üzletemberek utaznak. Dél-Korea a legszigorúbb, turistavízumot nem is ad még ki az orosz állampolgároknak, családegyesítés vagy halaszthatatlan gyógykezelés esetén engedélyezi a beutazást, de csak előzetes orvosi vizsgálat és helyszínen készített PCR-teszt birtokában léphetnek be az oroszok. DE!, még negatív COVID-teszt esetében is 14 napos karantén várja őket.
Képek forrása: pixabay.com