22/01/2022
Na megint háborog az internet népe, mert az HBO GO megszüntette az app támogatását régebbi platformokon.
Idézek:
"Lemondtam az előfizetést szemetek"
"Ezzel kényszerítenek bele, hogy új TV-t vegyek"
"Mocskos szemétládák, eddig jó volt a pénzünk mi?"
"Mindenkit lebeszélek róla, hogy ne fizessen elő nálatok"
"Azonnal kapcsoljátok vissza vagy marad az ncore"
Ezekre a fenyegetőzésekre biztos össze csinálták magukat :)
Nektek akik az életetekben nem ütöttetek le egy értelmes mondatot az Interneten, kicsi fényt gyújtok az agyatokban. Nem az volt a célja az HBO GO-nak, hogy te vegyél egy új TV-t, vagy lemond az előfizetést!
De akkor vajon mit is akarhat?
Alapból egy kalap szar minden felületen az appjuk! Ahhoz, hogy ebből ki tudjanak törni fejlesztés szükséges. Viszont a fejlesztésnek egyik hátulütője az, hogy nem érdemes több éves technológiákkal foglalkozni, mert
1. nem költséghatékony
2. a többlettudás, lassulást akadozást fog eredményezni.
3. az újabb és újabb technikákat amire pont nektek van igényetek, nem lehet megvalósítani a már rég letűnt platformokon.
De persze ha rosszabb lenne a minősége akkor meg azon hőbörögnétek! Te miért nem a fekete fehér TV készüléked fejlesztgeted?
Miért nem a TV készüléked gyártóját szidod, hogy miért is nem frissíti le rajta az operációs rendszert, hogy te tudd használni az újabb és újabb alkalmazásokat? Ki is kényszerít akkor bele egy új TV megvásárlásába?
Nem szerencsétlenkedni, és hőbörögni kell hanem megoldást keresni. Ha van havi 2.000 Ft-od, hogy előfizess, akkor legyen már arra is, hogy az ezzel járó technikai fejlődést is kövesd!
NEM NEM KELL ÚJ TV-T VENNED!
4.000 - 22.000 Ft-ig bezárólag tudsz venni a TV-hez olyan eszközöket, amelyek segítségével, továbbra is tudod nézni a HBO Go-t.
Ha jót akarsz magadnak akkor megveszel egy Xiaomi Mi TV Box S EU készüléket, amit csatlakoztatsz a TV-re, kapsz hozzá egy remek távirányítót, kb. 1 perc alatt beállítod, és láss csodát, kinyílik előtted az internetes multimédiás világ, főleg ha a Kodit is telepíted rá.
Végszónak: Nem nyavalyogni kell, kicsit nézzetek már mögé a dolgoknak, hogy nem lehet mindent fejleszteni régi platformokra, ugyanis nincs meg hozzá a technikai háttér, ami a saját TV-d és az azon lévő operációs rendszer. Ahelyett, hogy telesírod a facebook-ot, inkább kérdezz egy értelmeset, hogy mi lehet rá a megoldás, vagy indíts el egy Google keresést. Sajnos nyavalyogni előbb tud egy mindenki, mint megoldást találni.
Úgyhogy hajrá HBO GO, és végre hallgassátok meg a felhasználókat és alkossatok meg egy felhasználóbarát appot végre minden platformon!
A végére még egy kis plusz infó: Ha a Xiaomi Mi TV Box S re esik a választásod, ki fog nyílni az online média világa. Telepíts fel rá egy Kodit, és onnantól nem kell többet torrent, nézheted az online streemeket.