24/11/2023
Miért fogyasszunk mézet?
(Hevesi Mihály Magyar Mezőgazdaségban megjelent cikke alapján)
1. A méz kíméletesebben szívódik fel mint a kristálycukor
A kristálycukrot, csak akkor tudja felvenni a szervezetünk, ha az elemeire bomlik, szőlőcukorra és gyümölcscukorra. A mézben a méhek eleve lebontották nekünk a nektárban található a szacharózt, és mihelyt a méz a gyomrunkban felszívódik, máris „energiává” válhat.
2. A méz nem okoz akkora inzulinterhelést a szervezetünkben
3. A méz óvja a fogakat!
Csökkenti a fogszuvasodást okozó kártékony baktériumok számát a szájüregben
4. A méz hatékonyabb, mint az antibiotikum a felső légúti panaszok esetében
14 klinikai kísérlet adatbázisának tanulmányozása során kutatók arra jutottak, hogy a méz hatékonyabban és biztonságosabban alkalmazható a köhögés és a felső légúti panaszok enyhítésére, mint az antibiotikumok
Forrás: https://magyarmezogazdasag.hu/2023/11/22/miert-egeszsegesebb-edesitoszer-a-mez-a-cukornal-1/?fbclid=IwAR1Jf_t8zm2S6P82ZA6fXxbX6NN2ZSQTcYMuFWvThCrVXFvJ0wit1otMHXU
Hajlamosak vagyunk a mézet egy másik „szénhidrátnak”, egy másik „cukorféleségnek” tekinteni. Csakhogy ez így nem teljesen igaz.