08/11/2025
Długi weekend może być wspaniałym momentem na zaplanowane wyjście na wystawę do galerii sztuki.
Czy warto?
Zawsze warto!
Rok temu byłam na Beksińskim.
Z wykształcenia był architektem, inżynierem. Przezdolny malarz i rzeźbiarz!
I nie zapominajmy, że posługiwał się także grafiką komputerową 🔥
Moim zdaniem - niedościgniony.
Oglądając jego prace miałam w jednocześnie:
1. Napięcie w ciele - w obrazach widoczna jest nuta tajemnicy, grozy, dziwności. Kształty postaci, sposób ich wyłaniania się z mroku. Ich wzrok. To najbardziej przyciągało moją uwagę.
Uchwycenie życia, przemijania, śmierci, lęku.
2. Zachwyt - przecudowne kolory, podkreślenie detali, kontrast.
3. Rozkminy - chciałabym wejść w głębie jego rozumowania, pojmowania świata jeszcze bardziej. Chciałabym prześledzić jego myśli w momencie tworzenia.
Był niesamowitym artystą i cieszę się, że możemy oglądać jego dzieła.
W tym momencie jego prace można obejrzeć w Warszawie.