03/12/2019
Urodziny SMS-a!
„Merry Christmas” takiej treści była pierwsza wiadomość w historii SMS-a . Dokładnie 27 lat temu, 3 grudnia 1992 roku Brytyjczyk Neil Papworth wysłał ze swojego komputera życzenia do Richarda Jarvisa, dyrektora Vodafone (w tamtych czasach telefony komórkowe nie posiadały jeszcze klawiatur). Reszta można by rzec jest historią. A jednak mimo tylu lat, takiego postępu technologicznego jest to pewnego rodzaju fenomen. Otóż ponad ćwierć wieku to rozwiązanie służy nam bez zmian. W obliczu rewolucji w kwestiach komunikacji, gdzie powstają programy online do komunikowania się wśród użytkowników, SMS pozostaje z nami od lat. I póki co nie zanosi się na to, aby miało go zabraknąć w naszym codziennym życiu.
A Wy jak wykorzystujecie SMS-y w swoim życiu? Potrafilibyście obejść się bez tej formy komunikacji? Jakie korzyści daje Wam krótka wiadomość tekstowa?
Cytując Jurka Owsiaka, mamy nadzieję, że SMS będzie towarzyszył nam do końca świata i jeden dzień dłużej!:)