18/05/2024
🇭🇺Bydgoszcz városának polgármestere a város magas rangú elismerésében részesítette a diplomáciai missziójukat befejező nagykövetségi munkatársakat, akik az elmúlt években sokat tettek a lengyel-magyar kapcsolatok, valamint Bydgoszcz városa magyar kapcsolatainak építéséért. Hét és fél év után befejezi a külszolgálatát és búcsúzik dr. Kovács Orsolya Zsuzsanna nagykövet, dr. Lagzi Gábor, a Liszt Intézet igazgatója, valamint Kónya Katinka konzul. A misszióvezető Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy elismerétst, a másik két magyar diplomata Statuetka Łuczniczki Symbol Bydgoszczy elismerést vehettek át. Szeretettel gratulálunk!👏 Marek A. Pietrzak - Konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy, köszönjük a kiváló együttműködést!
Instytut Liszta Warszawa - Liszt Intézet Varsó
🇵🇱 Prezydent Bydgoszczy przyznał wysokie odznaczenia miasta Bydgoszczy dla dyplomatów węgierskich, którzy kończą misję w Polsce a w ostatnich latach swojej służby dyplomatycznej zasłużyli się w budowie oraz utrwalaniu relacji polsko-węgierskich w Bydgoszczy. Wyróżnieni dyplomaci aktywnie działali na rzecz pogłębiania polsko-węgierskich więzi kulturalnych, politycznych oraz gospodarczych również na szczeblu lokalnym. Z wielkim zaangażowaniem pracowali na rzecz pielęgnowania pamięci o wspólnych polsko-węgierskich wątkach historycznych.
Szef misji dyplomatycznej pani dr Orsolya Zsuzsanna Kovács jako dowód uhonorowania dla osób zasłużonych dla Bydgoszczy otrzymuje Medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Pani ambasador po siedmiu i pół latach służby dyplomatycznej pełniąc funkcję Ambasadora Węgier w Polsce kończy swoją misję.
Pan dr Gábor Lagzi, dyrektor Instytut Liszta Warszawa - Liszt Intézet Varsów Warszawie oraz pani konsul Katinka Kónya w dowód uznania za ostatnie lata swojej pracy otrzymują Statuetki Łuczniczki będące symbolem Bydgoszczy.
Panie konsul Marek A. Pietrzak - Konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy, dziękujemy!