21/03/2023
⚽❗ Dzisiejszym postem zaczynamy serię ciekawostek związanych niekoniecznie z samą ligą okręgową, ale piłką nożną.
🏆 Mistrzostwa Polski w 1921 roku były drugimi, ale pierwszymi mistrzostwami które zakończyły się wyłonieniem zwycięzcy.
Jako ciekawostkę możemy przytoczyć, że rozgrywki z poprzedniego roku nie zakończyły się, ze względu na trwającą wojnę polsko-bolszewicką.
Rywalizacja odbywała się w systemie ligowym i trwała od 21 sierpnia do 30 października 1921r.
🥇 Tytuł Mistrza wywalczyła Cracovia, a królem strzelców został ich zawodnik - Józef Kałuża, który zebrał 9 trafień na swoje konto.
📷 Poniżej fotografia drużyny mistrzowskiej:
Od lewej: Popiel, Cikowski, Styczeń, Gintel, Kałuża, Szperling, Mielech, Kogut, trener Pozsonyi
Na siedząco od lewej: Fryc, Kotapka, Synowiec
Po więcej ciekawostek ze świata piłki nożnej zapraszamy na nasz fanpage!
via. Przegląd Sportowy
W komentarzu znajdziecie link do wydania Przeglądu Sportowego z 1921 roku!