05/05/2020
😳To moje ciało. Innego nie mam tak samo jak Ty.
Rzecz będzie o życzliwości, trosce i dbaniu o siebie. 🌷Wiosenny czas sprzyja myśleniu o cielesności, naszej kondycji i estetyce ciała. Dobrze się składa😊.
Prawdę mówiąc osobiście jestem z "tych" co uważają, że o ciele warto myśleć zawsze, przez caaały, okrąglutki rok - DLACZEGO ?
Najpierw odpowiem banalnie: ze względu na zdrowie,
a teraz nieco mniej: bo to sposób na pielęgnowanie miłości do samego SIEBIE 🧡🙋♀️.
Ciało jest naszym darem, nierozerwalną częścią naszego UMYSŁU i DUSZY.
👧👦Określa tożsamość płciową;
🦰🦱odzwierciedla naszą osobowość (konsekwentność, perfekcjonizm, narcyzm, skłonność do słabości, masochizm i inne ..)
🤰⚡Jest jak mapa wspomnień (blizny, urazy, choroby, ciąże, nadmierne tycie, chudnięcie, tatuaże etc.)
Ciało - jakie by nie było🧡 jest po prostu NASZE! Już sama ta myśl powoduje, że zaczynam myśleć o nim z wdzięcznością – a TY?!
Z miłością, no dobra jeśli to za mocno powiedziane, to z sympatią popatrz spokojnie na swoje ciało. Jeśli nie jest idealne – nie szkodzi! Wiesz co Ty też nie jesteś😊.
JEDNAK🤫
!!! Powstrzymaj nadchodzące Tsunami - wzbierającą falę krytyki!
POZWÓL sobie na odrobinę empatii, na troskę i zaopiekuj się sobą.
Jeśli chcesz coś zmieniać, poprawić kondycję, wygląd, estetykę, zastanów się jak możesz to zrobić i działaj.
Akceptacja w żadnym razie nie oznacza bierności.
Pamiętaj jednak, że ciało nie jest niczemu winne, nie „atakuje” Twojego poczucia wartości – odwrotnie: bywa, że Twoje poczucie wartości „atakuje” ciało.😥
💪🧘♀️🏃♂️ Poszukaj balansu, współzależności, jedności, odnajdź w swym ciele SIEBIE.
Z miłości do SIEBIE - bądź konsekwentny. Z wdzięczności za ten dar - bądź dla SIEBIE dobry.
😉Powiedz: Mój brzuszku pępuszku jeśli Cię zaniedbałem, teraz zajmę się tobą.
Bez gniewu i autodestrukcyjnych wyrzutów sumienia - zrozum:
To moje ciało. Innego nie mam tak samo jak Ty🧡
Wszystkiego pięknego ☀️