18/03/2026
6.04 Siedzę dziś w pociągu, jadąc na spotkanie ze studentami, z którymi podzielę się moją historią od strony biznesowej.
Raptem tydzień temu uczestniczyłam w panelu dyskusyjnym, na jedne z największych konferencji w branży eCommerce, w którym poruszaliśmy temat omnichannelu (wielokanałowości) w 2026 roku.
A jeszcze dziesięć lat temu podejmowałam jedną z ważniejszych decyzji, odchodząc z komfortowej pracy, za dobrą pensję, do startupu, w którym tworzyliśmy aplikacje mobilne. Moja pensja była wtedy niższa o 30% niż ta w ministerstwie.
Nie żałuję żadnych decyzji. Myślę, sobie kiedy to minęło. 10 lat, a ja mam wrażenie jakby to było co najmniej 20 lat temu.
To niesamowite, że dryg do wywiadów i podcastów miałam już w pierwszym roku prowadzenia własnej marki odzieżowej. W 2024 roku zaczęłam bardzo nieśmiało, przeprowadzając 6 rozmów.
Za to w 2025 miałam cel, co najmniej 2 podcasty miesięcznie. Zrealizowałam go. Nagrałam ponad 25 rozmów. Zaczęłam regularnie publikować dzięki i montować dzięki .
To dzięki dziewczynom podcast dotarł organicznie i ma już ponad 30 tys. odsłuchań.
Siedzę sobie dziś w tym pociągu i myślę… nie ma nic piękniejszego niż możliwość kreowania życia tak, jak chcemy.
Po ponad 30 rozmowach z tak inspirującymi ludźmi nasuwa mi się myśl stara jak świat…
Determinacja, dyscyplina, wiara i wytrwałość. To najlepszy przepis na sukces. Dodałabym do tego jeszcze nutkę szczęścia i magii.
PS
Z nagraniami wracam od kwietnia, także stay tuned… kolejne kulisy ruszają soon. A w najbliższą niedzielę ostatni odcinek z tej serii – o biznesie z vintage biżuterią i zegarkami.
Dominika