11/05/2026
9 maja 2026 r. uczestnicy projektu „Wspólnie mamy MOC!” rozpoczęli zajęcia warsztatowe. W zależności od wcześniejszych deklaracji mogli wziąć udział w warsztatach kulinarno-gastronomicznych, rekreacyjno-sportowych oraz rękodzielniczych. Już pierwszego dnia przekonaliśmy się, że wspólne działania mają ogromną moc i potrafią dawać wiele radości, wzruszeń oraz satysfakcji.
Podczas zajęć kulinarno-gastronomicznych uczestnicy przygotowali przepyszne pasty kanapkowe – z białego twarogu i tuńczyka oraz z fasoli. Nie zabrakło także słodkiego akcentu w postaci wyjątkowego sernika na zimno. Wspólne gotowanie było okazją nie tylko do nauki nowych umiejętności, ale również do rozmów, współpracy i świetnej zabawy.
Zajęcia rekreacyjno-ruchowe sprzyjały integracji uczestników. Wspólnie spędzony czas upłynął na różnego rodzaju grach zespołowych, takich jak UNO, memory, Jenga czy rzuty do celu. Pomimo niesprzyjającej pogody udało się również zorganizować aktywności na świeżym powietrzu. Uczestnicy poznali technikę nordic walking i udali się na wspólną wyprawę.
Podczas warsztatów rękodzielniczych uczestnicy zapoznali się z historią oraz techniką decoupage. Każdy samodzielnie ozdobił słoiczek, który w kolejnych etapach projektu zostanie wykorzystany do wykonania świec. Dla niektórych była to pierwsza styczność z tą metodą, co stanowiło niemałe wyzwanie 😊 Jednak dzięki zaangażowaniu, wzajemnemu wsparciu i odrobinie kreatywności powstały przepiękne, wyjątkowe prace.
Całość dnia została zwieńczona wspólnym posiłkiem przygotowanym przez uczestników warsztatów kulinarno-gastronomicznych. Był to piękny dzień – pełen wzruszeń, uśmiechu oraz niejednokrotnie pokonywania własnych słabości. To był czas nie tylko nauki nowych umiejętności, ale także wspólnej zabawy, integracji i odkrywania, że każdy z nas ma w sobie ogromną MOC!
Projekt sfinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu „Lokalne inicjatywy mają MOC!”.