11/09/2024
Postam și îți scriam zilnic….
Hey, draga cititorule!
Poate te-ai gândit ca am dispărut din peisaj așa fără să zic nimic.
Îți mai amintești de mine?
Chiar și Facebook a sesizat și m-a atenționat că nu am mai postat nimic de 38 de zile 😀.
Anul asta am dispărut toată vara, anul asta am avut mai multă nevoie să stau cu mine și Universul mi-a indeplinit dorința și mi a oferit și perioade bune și perioade mai umbrite, vara asta.
Însă, ce e important este cã, sunt bine acum și am decis să scriu aceste randuri așa, incognito, fără nicio planificare prealabila cm obișnuiam să fac.
Am brodat foarte puțin vara care a trecut, eu care mă trezeam dimineața și prima activitate după spălatul pe dinti era să-mi savurez cafeaua în atelier, să-mi fac planul zilei, să ma bucur de spațiul meu puțin, apoi, să mă apuc de treaba și să lucrez cu elan până când se trezeau copiii.
Vara asta am petrecut mai mult timp cu mine, cu copiii mei, cu familia mea. Simțeam nevoia să iau o pauză, îmi lipsea concediul de corporatist, ăla în care ești în vacanța și nu te mai gândești la job🙈😀, îl știi?
Am renunțat să mai scriu și să postez, pentru că, știu că va suna ciudat, însă, atunci când sunt aici vin comenzile 🙈, iar eu nu eram pregătită pentru asta.
Le-as fi onorat pe toate dar știi tu foarte bine, am mai spus-o: dacă nu lucrez cu energia buna, prefer să nu le livrez deloc.
Am brodat pe ici pe colo pentru clienții mei care au avut nevoie de mine în aceasta vară și nu i-am putut refuza😝.
Ce am făcut fain de tot a fost sã merg în taberele de echitație organizate de Victory Horses și să învăț copiii ce înseamnă broderia.
A fost o experiența inedită, m-a împlinit, m-am bucurat să le văd bucuria și sclipirea din ochișorii lor când și-au primit rucsacurile brodate cu ajutorul lor, după preferințele lor(am să mai postez despre asta)
Am mai lucrat la ceva interesant despre care am sa-ți spun curând, aștept să vina cineva din vacanța să-mi dea OK ul 😀😀.
Cam atât despre mine și despre vara mea, în câteva cuvinte.
La tine cm a fost vara?
Am din nou chef de vorbă, nu mă lăsa să vorbesc singură 😀