Verjamem - Ester Mikolič

Verjamem - Ester Mikolič Psihologija & Astrologija
🎓 diplomirana psihologinja

💫 V tvoji karti so zapisani tvoji potenciali.

Z znanjem psihologije in astrologije te vodim, da jih prebudiš in zaupaš vase.

Vprašanje, ki ga vedno več prejemam od oseb, ki so v moji bližini.Nekaj časa nazaj sem od prijateljice ponovno prejela z...
11/06/2026

Vprašanje, ki ga vedno več prejemam od oseb, ki so v moji bližini.

Nekaj časa nazaj sem od prijateljice ponovno prejela zgodnje vprašanje.

Dogovarjale sva se okoli skupnega darila za prijatelja in ker je bilo veliko oseb neodzivnih mi je v eni točki zastavila vprašanje:

“ Kako ti uspe ostati tako mirna, ko pa ostali ne sodelujejo?”

Verjemi mi, nisem bila taka leta nazaj. Teo velikokrat reče, da sem bila zmaj, ki je bruhal ogenj čim zadeve niso šle v smer katero sem si jaz zamislila.

Ampak, da sem danes na točki kjer sem je veliko pogovora same s sabo, veliko analize, svwtovanj pri moji učiteljici duhovnosti Maji Debevc, veliko prebranih knjih, tečajev, ampak nič od tega ne bi imelo težko, če sama ne bi spomnila kdo sem brez vseh mask in ljudi okoli sebe.

Nič ne bi bilo mogoče, če se ne bi zgodilo življenje, ki mi vsak san dostavlja lekcije in iniciacije, da naredim drugače.

Da sem v trenutku zdaj in ne delujem na podlagi custev.

Da sem sposobna prepoznati ogenj, ki se dogaja znotraj mene in gauliriti preden pride do reakcije.

Vse to mi je uspelo s spoznavanjem sebe, kako delujem, zakaj tako delujem in predvsem iz lje to izvira.

Ko sem vse to razumela, sem lahko pričela spreminjati svoje reakcije in odzive.

Nisem popolna in tudi sama “padem ven”, kakšen krat pričnem delovati na podlagi starega vzorca, ampak vsak dan je mala zmaga.

In ravno nekaj dno nazaj sem ozavestila, da moja svetovanja ne temeljijo na vprašanju:

“Kaj me čaka v prihodnosti?”

Temveč na poglobljenem delu na sebi.

Na razumevanju svojih vzorcev.

Svojih prepričanj.

Svojih odzivov.

Tudi ti danes reagiraš drugače na določeno stvar, kot si pred leti?

Sonce se bo premaknilo v raka.V ospredje bodo stopili dom, družina, varnost, bližina in odnosi.Vprašanja, ki se bodo lah...
09/06/2026

Sonce se bo premaknilo v raka.

V ospredje bodo stopili dom, družina, varnost, bližina in odnosi.

Vprašanja, ki se bodo lahko ob tem odpirala:

🤍 Kdo so ljudje, katere čutim, da so res del mene?
🤍 Kje se počutim doma?
🤍 Kje sem lahko zares jaz?

Konec meseca pa prihaja eden večjih premikov tega leta.

Jupiter se bo premaknil v leva.

Če nas je v zadnjem obdobju učil, kako graditi notranjo varnost in povezanost, nas bo zdaj začel učiti nekaj drugega.

➡️Kako stopiti v svojo moč.
➡️Kako pokazati svoje talente.
➡️Kako si dovoliti biti viden.
➡️Kako zaupati vase.
➡️Kako zasijati brez občutka krivde.

In potem je tukaj še Merkur.

Konec meseca se bo obrnil retrogradno.

Spet tisti trenutek, ko nas življenje povabi, da se ustavimo.

Pogledamo nazaj. Prevrtimo film in naredimo revizijo preteklih mesecev.

Pregledamo svoje misli, odločitve in smer, po kateri hodimo.

Če pogledam nazaj, lahko skoraj vsak pomemben dogodek preteklega meseca povežem z astrologijo.

In ravno zato jo imam tako zelo rada.

Ker mi pomaga razumeti procese.

Zame astrologija ni napovedovanje. Res je, da se predvideva na podlagi ciklov in vzorca, kar je tudi bilo večkrat dokazano.

Vednar jo sama v veliko meri uporabljam kot orodje za osebno rast, da lažje razumem življenje.

Sedaj pa me zanima …

Ko se ozreš nazaj na svoj mesec maj …

Kaj je bila tvoja največja lekcija? 🤍

Pred nekaj dnevi sem napisala objavo, kjer sem se poslovila od maja in pozdravila junij.Pisala sem predvsem o občutkih. ...
08/06/2026

Pred nekaj dnevi sem napisala objavo, kjer sem se poslovila od maja in pozdravila junij.

Pisala sem predvsem o občutkih. O dogodkih, ki so se dogajali in o lekcijah, ki so jih tej dogodki prinesli.

Danes bi rada s tabo delila še drugo plat zgodbe.

Tisto astrološko.

Vedno znova sem fascinirana, da se vsaka situacija v življenju tako lepo poveže z astrologijo.

Ampak ne zato, ker bi mislila, da astrologija ustvarjala dogodke.

Ampak zato, ker opisuje energijo, skozi katero hodimo.

Maj je bil zame zelo intenziven mesec.

Če ga pogledam skozi astrologijo, me niti malo ne preseneča.

Imeli smo dve polni Luni.

Ko se Luna debeli nam prinaša na površje vedno več svetlobe, saj želi nekaj osvetliti.

Nekaj, kar je bilo prej skrito, nekaj kar mora na plano in je pripravljeno oditi.

Veliko se je prečistilo. Veliko razjasnilo. Veliko stvari se še postavlja na svoje mesto.

Tudi pri meni.

V maju se je Merkur premaknil v dvojčka.

Planet komunikacije, idej, misli in informacij.

Veliko pogovorov. Veliko novih spoznanj.

Veliko povezav med stvarmi, ki jih prej nisem videla.

Mars se je premaknil v bika.

In tukaj sem se kar nasmehnila.

Ker sem imela občutek, da mi življenje ves čas govori: “Ester, upočasni.”

Če želiš ali ne.

Poškodba. Sprememba načrtov. Prilagajanje. Sprejemanje. Spuščanje kontrole.

Vse stvari, ki jih Mars v biku zelo dobro uči.

Venera je zamenjala znamenje in sicer v raka.

In če pogledam nazaj, je bil velik del mojega meseca povezan ravno z odnosi.

Družino. Pripadnostjo. Ljubeznijo. Domom.

S tistimi ljudmi, ob katerih lahko samo sem.

Junij pa po mojem mnenju odpira čisto novo poglavje.

Se nadaljuje…

03/06/2026

Niste pozabili na kalcij? 🌱🪴🍅 Še je čas za zdrave in močne rastline!👇

Zbogom, MAJ. Nestrpno te  že čakam, JUNIJ. 🤍Veš tisto, ko je zelo, ampak res zelo vroč poletni dan in si želiš tiste pra...
01/06/2026

Zbogom, MAJ. Nestrpno te že čakam, JUNIJ. 🤍

Veš tisto, ko je zelo, ampak res zelo vroč poletni dan in si želiš tiste prave ohladitve, ki jo prinese samo poletni dež?

Potem pa se ta dež razvije v pravo tramontano, polno valov, vetra in lomljenja, ki traja borih pet minut, tebi pa se zdi, da ji ni ne konca ne kraja.

Ko tramontana mine, ostane razdejanje.

Iskanje stvari, ki so ostale nepoškodovane.

In tistih, ki jih je še mogoče popraviti.

Potem pa čez kakšno uro že sediš na istem mestu, kjer je prej divjala nevihta.

Kot da je vse samo še spomin.

Spomin, ki je za sabo pustil pomembno lekcijo in razkril veliko nepravilnosti, ki so se nabirale mesece ali celo leta.

Nekako tako bi lahko opisala svoj mesec maj.

Veliko kolesarjenja z njim na najinih sobotnih in nedeljskih zmenkih. Vse do nesreče.

Poškodba, ki nama je vse načrte obrnila na glavo.
Urgenca. Zdravniki. Previjanja. Bolniška. Omejitve.

Najin oddih, ki se je kljub vsemu zgodil. Prvič sama brez Eve toliko časa.
Katamaran. Slabost. Spuščanje nadzora. Najine vrednote. Poglabljanje. Nadgrajevanje.

In ljubezen. Veliko ljubezni.

Spoznanje, lekcija in spuščanje nečesa, za kar sem mislila, da se mi nikoli ne bo treba ukvarjati.

Druženja z mojimi. S tistimi, ki so tukaj od vedno.
In s tistimi, ki so postali prava družina.

Lanska namera, ki se je letos v polnosti uresničila. Prijatelji, ki so postali družina.

Novi projekti, ki so še v nastajanju.
Taki, ki me že spravljajo in me še bodo spravljali iz cone udobja.

Velike odločitve. Predvsem osebne. Takšne, ki jih še ne morem razkriti, ampak bodo prinesle veliko novega.

Maj, hvaležna sem zate.

Ampak takšnih lekcij ne potrebujem več.

Hvala in zbogom. 🤍

Ali se res zavedamo, kaj počnemo?Ranjena oseba, ki je globoko prizadeta in čustveno nestabilna, ne bi smela “zdraviti” i...
31/05/2026

Ali se res zavedamo, kaj počnemo?

Ranjena oseba, ki je globoko prizadeta in čustveno nestabilna, ne bi smela “zdraviti” in delati z ljudmi.

Pika.

Žal moram to reči in napisati, ker se marsikdo ne zaveda, koliko psihične, duševne in telesne škode lahko povzroči drugi osebi.

Škoda je lahko nepopravljiva.

Z energijami se ni za igrati.

Polna Luna v strelcu, v kombinaciji z dvojčkom, bo prebujala vprašanja o resnici, smislu, prepričanjih, svobodi in tudi osebni rasti.

Kaj je resnično naše?

Kaj je tista resnica znotraj nas, ki nas vabi v svet, kjer želimo najti svoj smisel, svojo resnico in širiti svoja obzorja?

Pomembna vprašanja bodo povezana tudi s strahovi.

Kaj je tisto, kar te ustavlja?

Katere poglede si že presegla in prerasla?

Kje si želiš več svobode in avtentičnosti?

Kaj je tisto, kar te duši?

Veliko je vprašanj, na katera si lahko odgovoriš.

Najpomembnejše pa je to, da se naučiš opazovati svoje življenje.

Brati podnapise iz okolice in prepoznati, kaj ti življenje ponuja in sporoča.

Da se kdaj naučimo prevzeti odgovornost in razumeti, da ni vedno krivec nekdo tam zunaj.

Prevečkrat ljudje še vedno ne sprejmejo odgovornosti za svoja dejanja in najprej vidijo le:

“Kako so drugi grdi, ker so mi to naredili.”

Ali ne vidiš svojih 50 %?

V odnosu jih vsak nosi toliko.

Svoboda je potreba, ki jo imamo v sebi vsi. Podedovali smo jo od svojih prednikov.

Življenje v naravi, brezskrbnost, zrak in svoboda so potrebe, ki jih nosi vsak od nas.

Ampak koliko se z njimi zares povezujemo?

Koliko se povezujemo z elementi, ki so prisotni vse okoli nas?

Astrološka karta jih pozna štiri.

Če eden od njih primanjkuje, nezavedno iščemo kompenzacijo. Lahko bi rekli tudi kontrolo na določenih področjih.

In kaj se zgodi?

Imamo izziv, iščemo krivca za svoje težave, namesto da bi pogledali vase.

Okoli sebe.

In se povezali s tem, kar nam je dano.

Z brezmejnostjo.

Draga dušica, tehtnica ima vedno dva konca, dva pola.

Črno in belo.

Angelčka in hudička.

Pomembno je ravnovesje.

Primarno smo vsi duša, ki je čista.

Razlika med dobrim in slabim človekom pa je odločitev.

Odločitev o tem, ali bo hodil po poti svetlobe ali po poti teme.

🤍🖤🤍🖤🤍🖤🤍🖤

👉 Modra Luna ne prinaša odgovorov. Prinaša resnico. Modra Luna, preberemo vsepovsod. Že druga v tem mesecu. Ta bo zelo m...
30/05/2026

👉 Modra Luna ne prinaša odgovorov. Prinaša resnico.

Modra Luna, preberemo vsepovsod. Že druga v tem mesecu. Ta bo zelo močna.

In še veliko vsega.

Veste, da astrologije ne razlagam na klasičen način, ker grem globlje in bolj v smer psihološkega vidika.

Res je, da se je treba držati nekih smernic, ampak roko na srce – vsak si lahko določeno zadevo razlaga po svoje, kajne?

Vedno obstajata dve plati. Če ni črno, je belo.

Na dan polne Lune v Strelcu, ki se dovrši v nedeljo, 31. 5., se ne bo zgodilo nič konkretnega. Tisti dan je že “najtežje” mimo.

Proces se dogaja od mlaja do polne Lune, torej dva tedna. V tem času se je dogajalo nekaj, kar je moralo priti na plano.

Polna Luna izvabi na površje nekaj, kar mora ven. Mlaj je tisti, ki to načne, a še ni povsem odkrito. Je v nastajanju. V času polne Lune pa se sprosti in odpade.

Veliko se je dogajalo. Veliko se je prečistilo in marsikaj razjasnilo.

Pri vsakem na svojem področju. Tudi pri meni.

Ker govorimo o strelcu, ki je znamenje modrosti, učenja in višjih dimenzij, se sama vprašam:

Ali se res vsak, ki uči, zdravi ali ima možnost dostopanja do višjih energij, zaveda, kaj s tem počne?

Nadaljevanje jutri. 🤍🖤

Zjutraj, ko sem se zbudila, sem ugotovila, da bolj čutim sebe……ko sem nehala ponavljati za svojo prijateljico. Bila sem ...
29/05/2026

Zjutraj, ko sem se zbudila, sem ugotovila, da bolj čutim sebe…

…ko sem nehala ponavljati za svojo prijateljico. Bila sem bolj jaz.”

To so bile besede moje deset letne hčerke.

Moram reči, da me vsakič znova preseneti, s kakšno modrostjo in globino ta otrok povezuje.

Kakšne besede in stavke izbira.

Kolikokrat smo samo “ponavljali” za nekom, ker smo verjeli, da je njegove boljše od našega?

Kolikokrat smo potlačili svoje želje in potrebe, da smo ugajali?

Verjamem, da ima vsak povedati marsikaj in veliko okoli tega.

Pomembno pa je, ali smo se pripravljeni iz tega nekaj naučiti in si priznati?

Priznati, brez občutka krivde in z zavedanjem, da je vse lekcija.

Lekcija, da pridemo bolj k sebi. Bolj v stik s sabo.

Sej vsi to počnemo. Pridemo se spominjati kdo smo.

Bistveno pa je ostati zvest sam sebi, zvest svoji duši.

Duši, ki je onkraj tega fizičnega in materialnega sveta.

Kako to doseči? Orodij je veliko. Sama ti lahko pokažem enega zelo preprostega.

Povezava s tvojo astrološko karto.

Se spomniš, ali si si tudi ti kot otrok želela nekaj samo zato, ker je to imela tvoja prijateljica? 😂🙈

Vse je proces.Vsak od nas ga ima.In vsak od nas v odnos pride s svojo zgodovino.S svojo rano.Svojimi prepričanji, mnenji...
27/05/2026

Vse je proces.

Vsak od nas ga ima.

In vsak od nas v odnos pride s svojo zgodovino.

S svojo rano.

Svojimi prepričanji, mnenji in bolečino.

Če smo ranjeni, ranimo.

Če smo zdravi, zdravimo.

Ko osvojimo neko lekcijo, se nam kot v videoigrici zgodi, da gremo level višje.

Level, kjer ni nujno težje.

Bi pa sama rekla, da je bolj poglobljeno.

Težko je samo takrat, ko verjamemo, da mora biti težko.

Tudi meni je bilo težko dojeti, da oseba ne reagira več, ko je globoko v stiku sama s sabo.

Ne reagira na mnenja.

Ne reagira na lažne kritike.

Ne reagira na skrita sporočila, ki se pišejo v ozadju.

Ne reagira niti na tista, ki so javno napisana ali povedana na glas.

Kako?

Ker se taka oseba zaveda, da so čustvene reakcije velikokrat pod domeno ega.

Občutek pa je nekaj drugega.

Je intuicija, ki prihaja iz veliko bolj mirnega prostora znotraj nas, prihaja s strani svetlobe.

Intuicija je v svetu duhovnosti žal velikokrat pomešana s čustvi.

Velikokrat mislimo, da nekaj občutimo, v resnici pa samo reagiramo iz svoje bolečine, strahu ali ega.

Skozi astrologijo mi je bilo dano, da sem se preko elementov in simbolov začela povezovati sama s sabo.

Odkrila sem, kdaj delujem na podlagi čustev in kdaj se v meni sproži ogenj.

Kdaj reagiram.

In kdaj zares občutim.

To znanje je dostopno vsakemu.

Če želiš korak bliže k temu znanju, lahko skupaj odkrijeva tvojo astrološko karto. 🤍

Piši mi v ZS. 🖌️

Address

Pot Elvire Vatovec, 4
Pobegi
6276

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Verjamem - Ester Mikolič posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Verjamem - Ester Mikolič:

Share