11/06/2026
Vprašanje, ki ga vedno več prejemam od oseb, ki so v moji bližini.
Nekaj časa nazaj sem od prijateljice ponovno prejela zgodnje vprašanje.
Dogovarjale sva se okoli skupnega darila za prijatelja in ker je bilo veliko oseb neodzivnih mi je v eni točki zastavila vprašanje:
“ Kako ti uspe ostati tako mirna, ko pa ostali ne sodelujejo?”
Verjemi mi, nisem bila taka leta nazaj. Teo velikokrat reče, da sem bila zmaj, ki je bruhal ogenj čim zadeve niso šle v smer katero sem si jaz zamislila.
Ampak, da sem danes na točki kjer sem je veliko pogovora same s sabo, veliko analize, svwtovanj pri moji učiteljici duhovnosti Maji Debevc, veliko prebranih knjih, tečajev, ampak nič od tega ne bi imelo težko, če sama ne bi spomnila kdo sem brez vseh mask in ljudi okoli sebe.
Nič ne bi bilo mogoče, če se ne bi zgodilo življenje, ki mi vsak san dostavlja lekcije in iniciacije, da naredim drugače.
Da sem v trenutku zdaj in ne delujem na podlagi custev.
Da sem sposobna prepoznati ogenj, ki se dogaja znotraj mene in gauliriti preden pride do reakcije.
Vse to mi je uspelo s spoznavanjem sebe, kako delujem, zakaj tako delujem in predvsem iz lje to izvira.
Ko sem vse to razumela, sem lahko pričela spreminjati svoje reakcije in odzive.
Nisem popolna in tudi sama “padem ven”, kakšen krat pričnem delovati na podlagi starega vzorca, ampak vsak dan je mala zmaga.
In ravno nekaj dno nazaj sem ozavestila, da moja svetovanja ne temeljijo na vprašanju:
“Kaj me čaka v prihodnosti?”
Temveč na poglobljenem delu na sebi.
Na razumevanju svojih vzorcev.
Svojih prepričanj.
Svojih odzivov.
Tudi ti danes reagiraš drugače na določeno stvar, kot si pred leti?